Misyonerler atmadık takla bırakmıyor

Dünya genelinde 150 dilde yayın yapan Misyoner radyosu FEBC, Proje İsa adını verdiği yeni programla, zor durumdaki Asya Müslümanlarını ve Avrupa’ya göç eden Müslümanları Hıristiyanlaştırmaya çalışacak. FEBC’nin sloganı ise misyonerlerin amaçlarına ulaşmak için nasıl taklalar attıklarını ortaya koyuyor; “Mesih Müslümanlara yabancı değil.”

ASYA HEDEFTE

Yeni evanjelik misyonerlik organizasyonu, Hz. İsa’ya olan sevgi ve saygılarını kullanarak Asya Müslümanları arasında Hıristiyanlığı yaymaya çalışıyor. Radyo programlarını kullanacak Uzak Doğu Yayın Kurumu (FEBC) Başkanı Gregg Harris, Misyonerlik Ağı Haberleri’ne (MNN) yaptığı açıklamada; “İsa sevgisini Müslüman dünyasına getirmeye çalışırken Tanrı’nın insanlarından bizlere dua etmesini ve destek olmasını istiyoruz. FEBC, Müslüman dünyada uzun yıllardır yayın yapıyor ve Müslümanların Tanrı’nın sevgisini duydukça daha da öğrenmek istediklerini keşfettik” dedi.

UZUN VADELİ YENİ HEDEF BELİRLENDİ

Dünya genelinde 150’den fazla dilde Hıristiyan programları yayınlayan FEBC, Müslümanlar için uzun vadeli yeni bir planı da açıkladı. “Proje İsa” adı verilen programla, Müslüman dünyanın neredeyse yarısını oluşturan Endonezya, Bangladeş, Hindistan ve Pakistan Müslümanları hedef alınacak. FEBC, şimdiden dünyanın en kalabalık Müslüman ülkesi Endonezya’da ilk Proje İsa istasyonunun tamamlama aşamasına geldi. İstasyon Kazakistan’daki Müslüman çoğunluğu da hedef alacak:

FEBC NEDİR?

Uluslararası Hıristiyan radyo ağı olan FEBC, dünya geneline yayılmış vericileriyle Hıristiyan propagandası yapıyor. İkinci Dünya Savaşı gazileri tarafından 1945’de kurulan örgüt, Asya’nın halklarına İncil götürme amacı taşıyor. FEBC yetkilileri “Proje İsa” adının geniş bir araştırma ve çalışmanın sonunda seçildiğini söylüyor. Örgütün web sitesinde “Mesih Müslümanlara yabancı değil” diye yazıyor. FEBC, Hz. İsa’nın adını Kur’andaki şekliyle kullanmanın Müslümanları kandırmanın en iyi yol olduğuna inanıyor. FEBC Direktörü Harris, “Onlara ‘Tek bir Tanrı vardır ve oğlu Mesih İsa’dır’ deme şansına sahibiz. Siz de onu tanıyabilirsiniz” diyor.  Evanjelik ve Pentecostal misyonerlerin sorunlu ya da felakete uğramış Müslüman bölgeleri sürekli gözlerine kestirmeleri, Müslümanları uzun zamandır öfkelendiriyor. Geçtiğimiz Kasım’da Avrupa Evanjelik Birliği (EAA) Genel Sekreteri de, Avrupa’ya olan  Müslüman göçünü “evanjelistik bir şans olarak” niteleyerek Müslümanların Hıristiyanlaştırılması çağrısı yapmıştı.

Mustafa Uzun

Araştırmacı-Yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir