LOADING...

 300 yıllık Batı ilerlemesi dünyaya neler verdi?

300 yıllık Batı ilerlemesi dünyaya neler verdi?

MR cihazları, aşılar, otomobiller, lambalar, bilgisayarlar, uzay araştırmaları, kravat, uçaklar, reklam panoları, kablolar, şekerli ve gazlı sular, 3D yazıcılar, gökdelenler, asansörler, düğmeler, otobüsler, korna sesleri, kalorifer, cep telefonları, canlı yayınlar, artistler, aktrisler ve futbolcular gözünüzü boyamıyorsa buraya bir kulak verin derim.

Durduğunuz açıyı çok az değiştirirseniz, 300 yıllık Batı ilerlemesinin radyoaktiviteyle, genetik değiştirmeyle, sapıklıkla, cinsiyetleri kaldırma-birleştirme projeleriyle, modern tıp ve ilaç yalanları ile insanlığı ve yeryüzünü yok ettiğini görebilirsiniz. 300 yıllık Batı ilerlemesi Afrika başta olmak üzere yeryüzünde doğal yaşamı, olağan akışı siliyor ve insanlığı-yeryüzünü yok ediyor.

300 yıllık Batı ilerlemesi yüz milyonlarca Güney ülkesi halkını açlıktan göçlere zorluyor ve insanlığı yok ediyor. Batılılar, dünya yörüngesini bile her biri uzay araçlarını yok edecek metal parçalarıyla doldurarak Allah’ın mükemmel yarattığı yeryüzü gemisini dahi yok ediyor.

Batılılar, damarlarımızda akan sıvıları, midemizdeki dengeyi ve bağırsaklarımızı dahi iğfal ediyor, insanın fıtratını bozuyor. Müslümanlar olarak nasıl zulümleri ve çatışmaları durdurmak zorundaysak yeryüzünün ifsat edilmesine karşı de mücadele etmek zorundayız.

Müslümanlar olarak yaradılışın muhafazasında etkin olmak zorundayız.

Sistematik olarak yok edilen bir dünyada barışı ve hakça ekonomiyi sağlamak zorundayız. Dünyayı yok eden ve yaratılışı bozmaya çalışan mekanizmalarla, kan ve işgal verenler, finansal köleliği verenler aynı.

Çevre ve doğal örtüye zarar veren her türlü faaliyet yasaklanmalı. Mesela son dönemlerin en önemli konularından biri olan tohum saldırısı karşısında İslam Birliği tohum bankası oluşturularak genetiği bozulmamış tohumların üretilmesi ve dünyaya dağıtımı yapılabilir.

Batı iktisadı, “insanın arzu ve hedeflerinin sınırsız, kaynakların ise sınırlı” olduğu üzerine kuruludur.

Batı İktisadını temellerinden yıkıyoruz arkadaşlar;
Allah’ın rızkı sınırsızdır ve insan ihtiyaçları sınırlıdır.

 

 

Mustafa Uzun, Araştırmacı Yazar

Prev Post

Zencileri yakan Amerika, bizi yargılıyor

Next Post

Kara kıtanın hüzünlü tarihi

post-bars

Leave a Comment